AliPaşa Mh.LiseCd.N:7 K.2 D.3 Kütahya/Merkez

Figes GüvenlikTeknolojileri

Eğitimli ve deneyimli personel kadromuzla, uygun araç ve ekipmanlarımızla uygulama projeleri ve taahhüt alanında hizmet vermekteyiz.

Firmamız, proje etüd ve yapım aşamasından, teslim sonrası bakım ve kontrol hizmetlerine kadar uzanan süreçte, dünya standartlarına uygun ve ekonomik çözümler sunmayı kendisine hedef edinmiştir.

E-Mağaza(Bayi) E-Mağaza(Parakende) İletişim Bilgilerimiz

KAMERA SİSTEMLERİ
Güvenlik kamera sistemi güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme sisteminin diğer adı güvenlik kamera sistemidir. Piyasada KDTV diye de bilinen açılımı kapalı devre televizyon sistemi olan güvenlik sistemleri 7/24 kesintisiz olarak gözlem ve kayıt yapan bir kamera sistemidir. Kapalı devre televizyon sistemi kullanım

alanları tesis çevre izleme güvenlik kamera sistemleri, İşyeri güvenlik kamera izleme sistemleri, Ev kamera sistemleri, Fabrika güvenlik kamerası sistemleri, Şehir izleme sistemleri KYGS mobese sistemleri olarak günümüzde güvenlik kamera sistemlerinin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarm sistemi; hırsızlık,tehtid,gasp,haneyi tecavüz sorunu gibi durumlarda güvenliğinizi sağlayacak , başkalarını haber edecek sistemdir. Güvenlik sistemleri şirketlerinin şikayetçi oldukları en büyük konuların başında , müşterilerin ani olarak fiyat istemeleri gelmektedir. Bir güvenlik sisteminin temel donanımları , yazılımları , amaçları tamamen bütçeye bağlı olarak değişir. Aynı zamanda , güvenlik sisteminin bir haneyi güvenli şekilde koruması için hane içinde iyi eşif yapılarak yeterli sayıda donanım tespit edilmesi gerekir ( Ne daha fazla sensör , ne de daha az sensör )

Hırsız alarm sisteminin amacı aslında sizin tamamen güvenliğinizi sağlamak değildir. Sonuçta elektronik devrelerden oluşmuş bir bütündür. Yalnızca;hırsızın-size kast etmek isteyen herhangi birinin , olaya giriştiği anda size veya başkalarına haber yollayarak , suçluyu olay mahalinden uzaklaştırmaktır . Aynı zamanda da alarm sistemlerinin sirenleriyle , suça teşebbüs edecek kişinin gözünün korması ve işten vazgeçmesi hedeflenir.

Temel olarak hırsız alarm sistemleri aşağıda belirtilen donanımlardan oluşur .

Alarm Paneli

Dış Siren

İç Siren

Tuş Takımı

Manyetik Kontak

Pır Dedektörü

Darbe Dedektörü

Panik Butonu

ZAYIF AKIM SİSTEMLERİ

Zayıf akım sistemleri, elektrik taahhüt kapsamında bir proje olarak yapılacak çalışmayı değerlendirdiğinizde işin en son noktasında yer almaktadır ancak çok detaylı planlanması gerekmektedir.

Zayıf akım sistemleri; yapıların içerisindeki bilgi akışının, iletişimin, kontrol ve güvenliğin düzenlenmesini ve yönetilmesini sağlayan sistemlerdir. Bir yapı, zayıf akım sistemleri olmadan sadece betondan ya da ahşaptan ibarettir.
Günümüzde, nesnelerin interneti kavramının yaygınlaşmasıyla birlikte, iletişim ağına bağlı cihazların sayısı artmıştır. Hızla gelişen teknoloji ile birlikte, zayıf akım sistemleri daha kapsamlı hale geliyor.

Zayıf akım sistemleri genellikle güvenlik amaçlı olduğu için elektronik güvenlik sistemleriyle karıştırılır. Yaygın inanışın aksine, elektronik güvenlik sistemleri zayıf akım sistemlerinin alt koludur.

Kurulu sistemlerin uzun ömürlü ve sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlamak için; her şeyden önce, kullanılacak ürünlerin kalitesi ve standartları yeterli olmalı, yapılacak işçilik kusursuz olmalı ve sistemler düzenli olarak kontrol edilmeli ve bakımları yapılmalıdır. Devletin çıkardığı yasa ve yönetmeliklerle bu kontrol ve bakım çalışmaları zorunlu hale getirilmiştir.

Firmamız,uzman kadrosu ve dünyanın tanınmış teknoloji üretici çözüm ortaklarıya;

  • Kamera Sistemleri,
  • Hırsız Alarm Sistemleri,
  • Santral Sistemleri,
  • Yangın Alarm Sistemleri,
  • Ses Sistemleri,
  • Uydu Sistemleri,
  • Kartlı Geçiş Sistemleri,

konularında keşif,  teklif, üretim, montaj ve satış sonrası hizmetleriyle kişiye özel hizmet üretmektedir.

YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİ

Eğitimli mühendis ve teknisyen kadrosuyla birlikte güneş enerjisi konusunda kaliteli hizmet veren firmamız, bu konuda kendini ispatlamış markaları tercih ederek sektörde iyi bir noktaya gelebilmek için var gücüyle çalışmaktadır. Gerek ON-GRID ve gererkse de OFF-GFRID sistemler konusunda çalışarak güneş enerjisi sistemleri konusundada hızla ve güvenle büyümeye devam etmektedir.

Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için yeşil enerji ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimine inanan Firmamız, karbon salınımının azalmasına destek olan projelerde yapımcı ve yatırımcı olarak faaliyet göstermeyi benimsemiş ve bu doğrultuda organize olmuştur.

2007 Yılından bugüne Yenilenebilir Temiz ve Çevre Dostu enerji sistemleri konusunda faaliyetlerine hız veren ; kamuoyu ve müşterilerini bilgilendirme konusunda tanıtım çalışmaları yapmaktadır ve bu sektöre katkıda bulunmanın bir sorumluluk olarak kabul etmektedir.

Kalitesi Türkiye ve tüm Dünya’ da onaylanmış ürünler ile etik ve kaliteli hizmet sunmak ana prensibi olan  tüm çalışmalarında teknik ve ticari olarak kullanıcı memnuniyeti ve ideal çözüm temel hedefidir ve bu amaçla her projeyi ihtiyacı karşılamaya yönelik teknik olarak uygun ve ekonomik çözümler oluşturmaya özen göstermektedir.

Firmamız, her türlü malzeme, cihaz, sistem v.b. taleplere; teknikmüşavirlik, projelendirme dahil, pazarlama, devamlılık ihtiva eden projeler için stok bulundurma, toptan ve/veya perakende satış, teknikservis, montaj, satışöncesi ve sonrası tüm hizmetleri, komple anahtar teslimi olarak sunmaktadır.

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri kişi veya topluluğun, bir yere girişlerini kontrol etmek ve sınırlandırmak için kullanılan sistemlerdir. Geçiş Kontrol Sistemlerinde genelde geçiş kontrol noktası turnikeler, kapılar, asansörler, otoparklar veya girişin sınırlandırıldığı yerler olabilmektedir. Geçiş Kontrol Sistemleri yaygın olarak şirketlerin ve ofislerin girişlerinde ve çıkışlarında kullanılmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemleri gittikçe daha fazla kullanım alanı ve talep gören birer sistem olmaktadır. Gerek özel gerekse kamu kuruluşları çalışma yeri güvenliğini sağlamanın, personelin ve müşterinin sağladığı dataları korumanın ne denli önemli olduğu üzerine hemfikirdir.

Geçiş Kontrol Sistemleri kolay şifre girilerek giriş yapılmasından tutun da daha karmaşık algoritmalara sahip biyometrik okuyuculara kadar pekçok farklı sistemin yer aldığı bir alandır. Girişler basit bir kapı giriş okuyucusundan çok daha karmaşık bir network ağına kadar birçok farklı yöntemle kontrol edilebilir.

Geçiş Kontrol Sistemlerinden hangi sistemin tercih edilmesi gerektiği ihtiyaçlara özgü olmalıdır. Şirketin yapısı, giriş yapacak personel ve ziyaretçi sayısı göz önünde tutulmalıdır. Geçiş kontrol sistemlerinde en önemli olan şey hız, problemsiz sistem, raporlama ve geçiş kolaylığıdır.

Geçiş Kontrol Sistemleri; Zaman kontrollü geçişler, Biyometrik Geçiş Sistemleri ve Kartlı Geçiş Sistemleri olarak sınıflandırılabilir.

Geçiş Kontrol Sistemleriyle birlikte personel devamlılık kontrol sistemleri gibi zaman kontrollü sistemler ve bununla birlikte geliştirilmiş yazılımlar da özellikle kurumsal şirketler için gitgide daha önemli bir yer tutmaktadır. Şirket yönetiminde hem güvenlik konusunda hem de çalışma saatleri ya da devamlılık gibi kontrol amaçlı veri toplanmasında geçiş kontrol sistemleri önemli bir veritabanının hızlı bir şekilde toplanmasını sağlanmaktadır.

PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ

PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ

PDKS kısaltmasının anlamı Personel Devam Kontrol Sistemi ifadesinin kısaltılmış halidir. İşletmelerde, şantiyelerde, fabrikalarda firmaların çalışma politikalarına göre personelin normal mesai, fazla mesai, eksik çalışma gibi puantaj  parametrelerini hesaplayan otomasyon sistemine kısaca pdks adını veriyoruz. Bu otomasyon sisteminin ana elemanı pdks yazılımıdır.Yardımcıgeçiş kontrol sistemi elemanları ise personel devam takip sistemi cihazları yani giriş-çıkış terminalleridir. Personel Devam Kontrol Sistemleri kullanım alanları ofislerden fabrikalara, otellerden hastanelere geniş biryelpazeyi kapsar.

PDKS kısaltmasının ingilizcesi ise Personnel Attendance Control System şeklindedir.Personel takip sistemi ne kadar kolay kullanıma sahipse o kadar hızlı şekilde personel bilgilerine ulaşılabilir.

PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ

PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ

Plaka Tanıma Sistemi kameralardan elde edilen araç görüntüsünün üzerinde plaka bölgesi tespit edilerek ve ayrıştırılarak, plaka üzerinde bulunan karakterlerin optik karakter tanıma (Görüntü İşleme) yöntemleri ile okunması işlemidir.

Projeye göre değişik uygulamaları olup, uygulamaya özel algoritma ve donanım yapısının bir araya getirilmesi ile oluşturulan bir sistemdir.

Plaka Tanıma Yazılımı Algoritmaları

• Kamera görüntüsü üzerinden plaka yerinin tespit edilmesi ve ayrıştırılması

• Plakanın sonraki algoritmalara uygun şekilde yeniden konumlandırılması ve ebatlandırılması

• Parlaklık, zıtlık gibi görüntü özelliklerinin normalizasyonu

• Karakter ayırma ile görüntüden karakterlerin çıkarılması

• Optik karakter tanıma

• Ülkeye özgü söz dizimi ve geometrik kontroller

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

Yangın Algılama Sistemleri olası bir yangını duman dedektörleri, ısı dedektörleri, alev dedektörleri, yangın ihbar butonları gibi algılama elemanları ile en kısa zamanda tespit ederek önce bağlı bulundukları merkezi yangın algılama ve ihbar paneline iletip, oradan da uyarı elemanları ile ilgili birimlere haber verip yangına müdahale şansı sağlayan, söndürme sistemlerini değişik birimler aracılığıyla ikaz etmek suretiyle, tehlikeli olabilecek birimleri (elektrik, gaz gibi) devre dışı bırakarak yerleşkenin tahliyesi için güvenli süre kazandıran sistemler bütününe verilen jenerik isimdir. Birbirinden değişik algılama elemanları ile, her uygulama için çözüm üretmenin mümkün olduğu yangın alarm sistemleri, ev, ofislerde, fabrika, alışveriş merkezleri, okullar, oteller, öğrenci yurtları, hastaneler ve tüm benzer kapalı alanlarda kullanılmaktadır.

Amaç, yangın çıktığı andan itibaren oluşabilecek can ve mal kayıplarını olabildiği kadar engellemektir.